Bombilla, czyt. bombija, to niezbędne narzędzie dla każdego miłośnika tradycyjnego picia yerba mate. Rurka, zakończona sitkiem do filtrowania, pozwala delektować się smakiem ulubionego naparu bez wpadających między zęby drobnych listków. W ofercie sklepu zgromadziliśmy szeroki wybór bombilli do yerba mate w atrakcyjnych cenach.

 

Dowiedz się więcej!

 

Klientom sklepu oferujemy bombille do yerba mate wykonane z metalu lub bambusa, o różnej długości i kształcie, rozkręcane i nie, z ozdobnymi chłodniczkami lub bez nich. Wszystkie bombille wyposażone są w wygodne ustniki i pasują do różnej wielkości naczyń. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bombilli dostępnych już od 5,99 zł!

Bombilla jest przedmiotem użytkowym i wybierając ją warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana, jaką ma długość oraz jaki zastosowano w niej rodzaj i wielkość filtra. Ze względu na materiał, z jakiego bombilla została wykonana, wyróżniamy bombille z metalu oraz bambusowe. Te wykonane z alpaki, czyli stopu miedzi, niklu i cynku są trwałe, ale też długo zachowują ładny wygląd. Popularne są także bombille ze stali nierdzewnej, odpornej na działanie kwasów. Bombilla taka jest trwała, ładnie wygląda nawet po wielu latach regularnego używania. Nie dla każdego będzie bombilla wykonana ze stali niklowanej, bo chociaż wytrzymała, to jednak szybciej się zużywa, może też być niekorzystna dla osób uczulonych na nikiel. Za to cena takiej bombilli jest niezwykle przystępna. Najbardziej ekologicznym materiałem jest bambus, wykorzystywany często w produkcji naczyń i akcesoriów kuchennych. 

 

Bombille, także te dostępne w naszym sklepie z yerba mate mogą mieć różne długości.

 

Bombille, także te dostępne w naszym sklepie z yerba mate mogą mieć różne długości. Długość trzeba jednak dobrać do naczynia, z jakiego pijemy napar. Zbyt długa i zbyt ciężka rurka może je przewracać, za krótka wpadać do środka i uniemożliwiać picie. Dłuższa rurka także odrobinę schładza napar, za to krótką możemy zawsze mieć przy sobie, jeśli pijemy yerbę także u znajomych, w szkole czy w herbaciarniach.

Nieważne dla komfortu picia czy smaku naparu jest to, czy bombilla jest prosta, czy zakrzywiona. Tutaj wybór jest zupełnie zależny od naszych osobistych preferencji. Różne mogą być też rodzaje filtrów. Filtr łyżeczkowy to kilkanaście bardzo malutkich otworków w bombilli przypominającej łyżeczkę. Bardzo dobrze filtruje, jednocześnie jest łatwy do czyszczenia. Podczas picia bardzo drobnej Yerby lepiej jednak sprawdzi się filtr sprężynkowy, który składa się z rurki z nacięciami i nakładanej sprężynki. Najwyższy poziom filtrowania zapewni potrójny filtr, który oprócz rurki i sprężynki ma metalową siateczkę. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl