Majówka inna niż wszystkie 0

majówka, yerba mate, Argentyna LimitedCały rok oczekujemy na długi weekend majowy tymczasem on już za nami. W tym roku Majówka była zupełnie inna niż ta, którą do tej pory wszyscy znaliśmy.  Jednak sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy daje nam możliwość spędzenia czasu w gronie najbliższych, daje nam możliwość delektowania się momentami i rzeczami, które do tej pory umykały nam, przelatywały przez palce. 

Weekend majowy w dobie koronawirusa

Wspólne gotowanie, grillowanie, to rzeczy, na które w normalnym czasie nie mamy możliwości. Dlatego ten trudny czas, inny, czas, w którym wielu ciężko się odnaleźć jest idealnym momentem na zadbaniu o siebie, o swoich bliskich. Tym bardziej kiedy przychodzi Maj a razem z Majem Majówka, słoneczna pogoda, oraz perspektywa lata , która daje nam dużo energii. 

Każdy z nas ma jakieś skojarzenia z długim weekendem, z Majówką. Kto powiedział, że w trakcie izolacji nie można robić tych wszystkich wspaniałych rzeczy, do których przywykliśmy w weekend majowy. 

Z czym kojarzy nam się Majówka?

Kojarzy nam się ze słoneczną pogodą, zimnym orzeźwiający napojem. Jeśli myślę o orzeźwieniu, czuje smak schłodzonej Yerba Mate, w dzbanku z dużą ilością lodu, cytryny, granatu, pomarańczy. Taki napój daje nam dużo energii, idealnie pasuje do potraw z grilla jak również nawadnia organizm w słoneczną pogodę.

Schłodzona Yerba Mate, Ice Mate, również nazywana Terere, może  być po prostu zalana zimną wodą, pita przez bombille z tykwy lub innego naczynia przystosowanego do picia yerba mate. 

Myśląc majówka, myślę pyszne dania z grilla. Warzywa grillowane, ryby bogato przyprawione ziołami, skropione białym winem bezalkoholowym (zobacz tutaj). Czujecie ten zapach, który unosi się z grillowanych potraw, przecież to właśnie zapach Majówki. 

Myśląc majówka, czuje smak ciasta z rabarbarem, orzeźwiającego i kwaskowego oczywiście w towarzystwie Ice Mate

Zatem wszystkich zachęcam do spędzania czasu w gronie najbliższych, jak widać można wspólnie robić wiele wspaniałych rzeczy nie wychodząc z domu!

Zachęcam do korzystania ze słonecznej pogody, do uprawiania sportu, który daje nam dużo energii na cały dzień. Koniecznie spróbujcie mój ulubiony napój Ice mate, na bazie yerba mate, lodu i owoców. 

Niech nadchodzące lato i słoneczna pogoda  doda Wam energii!!!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl